יום ה', טז’ באדר א' תשע”ט
דף הבית דבר המנהלת מקצועות לימוד אתרי שכבות חדר מורים יצירת קשר
 
באתר זה אנו משתדלים לא להפר זכויות יוצרים ולשמור על זכות הפרט. אם מישהו מוצא עצמו נפגע מפרסום זה או אחר, שמפר באופן כלשהו את זכות היוצרים ו/או זכות הפרט - אנא הביאו זאת לידיעתנו.
 
 
 
קרא עוד...
קרא עוד...
מזל החודש: גדי מקור השם בבלי. על שום שבחודש טבת בשנה מבורכת בגשמים מתחילים השדות להוריק והגדיים יוצאים למרעה. סיבה אחרת לשם היא אולי מלשון הטבה, תיקון, שיפור.
שְׁבָט הוּא הַחוֹדֶשׁ הַחֲמִישִׁי בְּלוּחַ הַשָּׁנָה הָעִבְרִי, הַמַּתְחִיל בְּחֹדֶשׁ תִּשְׁרֵי. שְׁבָט הוּא חֹדֶשׁ שֶׁחוֹרֶף וַאֲבִיב נִפְגָּשִׁים בּוֹ - הוּא הַגְּבוּל בֵּין שִׂיא הַחֹרֶף לְרֵאשִׁית הָאָבִיב.מַזָּלוֹ שֶׁל חֹדֶשׁ שְׁבָט בְּגַלְגַּל הַמַּזָּלוֹת הוּא דְּלִי, מִשּׁוּם שֶׁהוּא עָשִׁיר בַּגְּשָׁמִים, כַּכָּתוּב: "יִזַּל מִיָּם מַדְלַיוֹ" (בְּמִדְבַּר כַּד, ז). לִקְרַאת סוֹף הַחֹדֶשׁ מִתְמַעֲטִים הַגְּשָׁמִים וּמַתְחִילִים לְהפִיעַ סִימָנֵי הָאָבִיב. הָעֵצִים מַתְחִילִים לְלַבְלֵב (לְהוֹצִיא עָלִים), וְהָרִאשׁוֹן שֶׁבָּהֶם הוּא עֵץ הַשָּׁקֵד הַנִּקְרָא גַּם שְׁקֵדִיָּה. גַּם הַשָּׂדוֹת מִתְמַלְּאִים בְּפִרְחֵי בָּר, וְהָאָרֶץ מַתְחִילָה לְהִתְכַּסּוֹת בַּכַּלָּנִיּוֹת, בַּנַּרְקִיסִים, בָּרַקָּפוֹת וּבַשְּׁאָר פִּרְחֵי אָבִיב בִּשְׁלַל צְבָעִים.
נתינה הינה מערכי היסוד בחברה המכירה בתרומתן של הסולידאריות והערבות ההדדית ללכידות חבריה ולביסוס יסודותיה. חברה ערכית הדוגלת בנתינה לזולת ולסביבה מעודדת את חבריה לגלות אכפתיות וערנות לסובב; להושיט יד לאחר ולפעול למימוש צרכיו ולקידום רווחתו.
מָזַּל הַחוֹדֶש: טָלֶה
בי"ס יזרעאליה - טקס כיתה ג'1 והמחנכת דורית
הכבוד הינו ערך יסוד אוניברסאלי, והוא נבחן ונמדד מדי יום ביחסם של בני אדם לזולתם.להתייחס לזולת בכבוד משמעו - לתת חשיבות לכל אדם באשר הוא ולהכיר בערכו מעצם היותו "אדם", ולא בשל מעמדו, תפקידו, הישגיו או קבוצת השתייכותו.
אודות בית הספר
בשעת חרום
מידעון חודשי וימי הולדת
קהילה בעלת ערך
חגיגות ואירועים
חיים ברשת (גלישה נבונה)
לוח חופשות ומועדים
מדברים תקשורת
בריאות בעלומים
הנהגת הורים
חידת השבוע
עיתון ביה"ס
עלומים במצב קריאה
מפתחי למידה
זה"ב
ארגז כלים לתלמיד
פינת היועצת
מפתח הלב
עבר הבונה את העתיד
הבוגרים שלנו
חונכות תשע"ז
ספרי לימוד